Logo_purple.png

KASULIK PROOVIDA

10 võimalust kasvatada e-poe müüki


Kuigi e-äri praegu kasvab, ei ole sellega alustamine või laienemine sugugi lihtne. Online müügi suurendamiseks tuleb leida ja rakendada õiged strateegiad.

COVID-19 on oluliselt kiirendanud üleminekut digitaalsele ärile. Paljud ettevõtted, kes olid seni jätnud kasutamata digitaalsed võimalused, on saanud kiire „äratuse“ selles suunas, samas need, kes olid valmistunud juba ennem, lõikavad täna suuremat kasu toimunud muutustest.

Oleme kokku pannud asjakohaseid nõuandeid, et abistada teid oma e-äri kasvatamisel.

 

1. Pange paika oma müügieesmärgid

 

„Kui 10–20% müügiinimestest ei saavuta oma eesmärke, siis on probleem nendes. Kui enamik müügiinimestest ei saavuta oma eesmärke on probleem eesmärkides,” kirjutas Harvard Business Review.

 

Esimene ja peamine samm veebimüügi suurendamiseks on oma müügieesmärkide selge kaardistamine.

 

Müügieesmärkide selge määratlemine on teie ettevõtte jaoks igas etapis väga oluline. Selleks, et luua toimivat strateegiat, keskenduge alustuseks kolmele punktile:

 

 • Turu-uuringud – Tunne oma turgu, konkurente ja klientide eelistusi ning põhilisi vajadusi.
   

 • Kliendiprofiil – Kes on teie klient? Looge oma kliendiprofiil võimalikult täpselt ja selgelt. Üldjuhul eksitakse sellega, et arvatakse klientideks olema kõik inimesed. Kuid kui tahta meeldida kõigile, siis tegelikult ei kõneta sa lõpuks selgelt seda, kes sinu klient tegelikult on. Kui teate, kes on teie klient, mida ta tahab, kuidas käitub jne, siis hoiab see teid paremini fookuses ja aitab keskenduda klientide prioriteetide, soovide ja vajaduste käsitlemisel.
   

 • Turundusstrateegia – kui olete saanud turust selgema ülevaate ning mõistnud, kes on teie klient, saate te edasi liikuda oma turundusstrateegia loomisele. Näiteks, millistes kanalites ning mis sõnumitega ennast tutvustate, oma kliente köidate ning kõnetate. Arvestada tuleb pideva katsetamisega. Edukatest tegevustest luua kesksed tegevused ning pidevalt jälgida kuidas teie kliendid ja turg muutub, et muganduda vastavalt.

2. Keskenduge selgetele (müügi)sõnumitele

 

Mis on see mida pakute, millist väärtust loote kliendile? Keskmine veebikülastaja teeb oma otsuse, kas sinu poolt pakutav on talle huvitav, kõigest 15 sekundiga. Seega, õigete sõnumite loomine ja seeläbi oma sihtgrupi kõnetamine ning neile väärtuse loomine, on ülioluline.

 

Mida selgemad ja järjepidevamad on teie sõnumid, seda arusaadavam on teie kuvand kliendile. Teie sõnumid peaksid suurendama teie brändi teadlikust, arendama usaldust ja lojaalsust klientides.

 

Selgelt edastatud sõnum toob esile teie toodete või teenuste täpset väärtust kliendile. See peaks selgitama, kuidas teie toode lahendab kliendi probleeme, milliseid konkreetseid eeliseid see pakub ja miks nad peaksid teilt ostma.

Püüdke vältida endast rääkimist ja suunake oma sõnumid klientide kasule mida nad saavad, kasutades teie tooteid/teenuseid.

 

Oma müügisõnumeid saate jagada/esitleda erinevatel viisidel. Näiteks, lisaks piltidele ja tekstidele, kasutage ka julgelt erinevaid videoid. Visuaalsel infol on kiirem mõju kui tekstil ja veebikülastajad suudavad videotes olevat teavet paremini haarata kui ainult teksti lugedes.

 

3. Analüüsige kasutajakogemust oma veebilehel

 

Suurepärase e-poe kujundamine eeldab sügavat arusaamist väljakutsetest, millega külastajad silmitsi seisavad. Kuna veebilehtedest on saanud võimas vahend online müügi suurendamiseks, on ülitähtis keskenduda veebilehe ülesehitusele ja väga hea kasutajakogemuse loomisele.

 

Millele esmalt keskenduda?

 • Vaadake, et teie CTA (call-to-action) nupud/bännerid/üleskutsed on selgelt ja hästi paigutatud teie lehel. Hästi paigutatud CTA juhatab teie kliente veebilehel vajalikke toiminguid/oste tegema.

 • Veenduge, et teie lehe ülesehitus on selge ja loogiline ning teie klientidel on seal lihtne navigeerida. Tehke oma toodete/teenuste ja muu vajaliku info leidmine kliendi jaoks sujuvaks.

 • Vaadake, et teil on loodud kategoorida toodetest/teenustest, et neid oleks ka lihtne üles leida. Väga raske on kliendil sobivat toodet/teenust leida kui näiteks kogu valik on esitletud ühtse loeteluna. See on ajamahukas kliendile ning potentsiaalne põhjus, miks loobuda teie lehel ostlemisest.

 • Arvestage, et suurem osa inimesi otsib infot ja teeb oste mobiilis, seega peab teie veebileht toetama väga head kasutuskogemust ja olema optimeeritud ka nutitelefonide jaoks. Hiljutise uurigu kohaselt, 57% interneti kasutajatest ei soovitaks osta veebilehelt mis on kehvasti kasutatav mobiilis.

 

4. Kasutage kvaliteetseid pilte ja videoid

 

Oluline on kvaliteetsete ja veenvate tootepiltide kasutamine, mis kõnetaks teie potentsiaalseid kliente. Arvestage, et 90% ajju saadetud teabest on visuaalne ja et inimestel tekib esimene mulje poole millisekundi jooksul.

 

Piltide osas ole ka loominguline. Jah, olulised on head tootefotod, kuid samuti on oluline kontekst ja visuaalsed näited toodete tegelikest kasutusvõimalustest. Näiteks kuidas näeb huvipakkuv diivan välja täielikult sisustatud toas. Või kui suur või väike on diivan kui seal on ka inimene/inimesed seda kasutamas.

 

Lisaks piltidele, lisage veebilehele ka video materjale toote/teenuse üldiseks tutvustuseks. Väga hästi töötavad ka lühikesed ja selged õppevideod toodete/teenuste kasutamisest ning kasuteguritest. Võite lisada lühikesi videoid ka eraldi toodete juurde, abistamaks kliente nende ostuotsuste tegemisel.

Insivia leidis, et veebilehed jõuavad 53 korda suurema tõenäosusega Google'i esilehele, kui see sisaldab videot.

5. Kasutage live chati müügikasvu toetamiseks

 

Reaalajas teenindajaga suhtlemine on tänapäeval klientide jaoks üks nõutumaid ja eelistatuimaid suhtlusviise e-poodidega.

 

95% tarbijatest eelistab vestlust läbi reaalaja chati, päris inimesega. Tänapäeval ei soovi klient enam raisata aega telefoni teel oma kiiretele küsmustele vastuse saamiseks ega ka pikalt oodata vastust e-mailiga.

 

Hiljutisest uuringust selgus, et kliendid soovivad suhelda päris inimestega, mitte chat robotiga, kes tegelikult sisulisi vastuseid reaalsetele muredele anda ei saa.

 

Erinevalt teistest klienditoe kanalitest, nagu e-post või telefon, tagab reaalajas chat kiire lahenduse klientide võimalikele muredele, kahtlustele, küsimustele ning aitab neil langetada koheseid ostuostuseid.

 

Kuna paljud e-poed on muutunud järjest rahvusvahelisemaks või plaanivad seda, tuleb väga hästi läbimõelda ka keelebarjääridest tingitud probleemid klienditoes, eriti kui pakute live chat teenust.

Tehnoloogiate areng on õnneks viinud uute lahendusteni, võimaldades pakkuda mitmekeelset klienditeenindust läbi live chat teenuse. Seega, olenemata teenindaja või kliendi keelest, aitab uus nutikas mitmekeelne chat suhelda ilma keelebarjäärideta, lahendada mured ning ostud lõpule viia.  

 

Isegi kui oled kohalik e-pood ja sul on veebileht vaid ühes keeles, siis ka Eestis elab palju erinevaid keeli kõnelevaid isikuid, kes palju paremal meelel suhtleksid sinuga oma emakeeles.

 

6. Olge onlines nähtav

 

Tasulised reklaamid on tõhus viis oma brändi suurele publikule tutvustamiseks ja aitab suurendada veebilehe liiklust.

 

Veebimüügi parandamiseks võite rakendada Google Adsi või luua tasulisi reklaame sotsiaalmeedia kanalites, näiteks Facebookis või Instagramis. Sotsiaalmeedia on suurepärane digitaalse reklaami tööriist igale ettevõttele, kes soovib suurendada oma klientide arvu ning kasvatada müüki.

 

Lisaks on väga oluline, et keskendute oma veebilehe SEO ehk otsingumoortoritele optimeerimisele. Õigesti valitud strateegiad aitavad suurendada teie veebilehe nähtavust ja külastatavust kui inimesed otsivad otsingumootorites (nt Google) erinevaid tooteid/teenuseid.

 

Hiljuti avas Google Eestis tasuta digioskuste koolitusprogrammi Õpi koos Google’ga“, mis on kindlasti heaks abiks kui vajate täiendavaid teadmisi kuidas olla internetis klientidele paremini nähtav, leitav ning millele keskenduda kui loote või arendate oma e-äri.

7. Kasutage sots. meediat külastuste suurendamiseks

 

Sotsiaalmeedia on ettevõtetele väärtuslik tööriist. Lisaks muule, aitab see juhtida kliente teie veebilehtedele, ületades aina enam traditsionaalse meedia võimekusi.  

 

Forbesi raport näitab, et 25% sotsiaalmeedia kasutajatest jälgib brändilehti, mis mõjutab nende lõplikke ostuotsuseid jae- ja veebipoodide puhul . Ilmselgelt on müügimahu kasvatamise potentsiaal sotsiaalmeedia kanalite kaudu, nagu Facebook, Twitter ja Instagram, kindlalt olemas.

 

Tänapäeval on mitmeid väga häid võimalusi kuidas sots. meediat oma müügistrateegiates kasutada:

 • Looge suhteid oma klientidega – Olge nende tegevuste osas tähelepanelikud ja aktiivsed.  Näiteks kui teie klient jagab pilti/videot maitsvast koogist, mida ta teie kohvikust ostis ja märgib ka teie lehte oma postituses, saate te seda samuti jagada. Või kui klient tellis teie e-poest endale uued riided, tegi sellest postituse ning mainis ka teie brändi, on teil võimalus seda ka taas jagada oma lehel.

 • Pakkuge väärtuslikku sisu – ärge olge alati otsese müügilainel. Pakkuge ka muud sisu, mille abil luua usaldust teie ja klientide vahel. Olge kanaliks, kes loob väärtust, annab häid nõuandeid. Panustades suhete loomisele, väärtuslikule sisule ja seeläbi kliendi kaasamisele, toetab see otseselt ka teie müügitegevust.

 • Kaasake oma kampaaniatesse suunamudijaid ehk influencereid – keskenduge neile, kes ühtivad teie ja teie klientide väärtustega ja kes teie kliente võiksid kõnetada. Hiljutises uuringus toodid välja, et suurim väljakutse õige koostööpartneri leidmisel on leida just neid suunamudijaid, kellel on autentne jälgiaskond ning brändiga sobivad väärtused. Kui sa ei ole kindel kust otsimisega või üldse suunamudijate kaudu turundusega alustada, siis Eesti suunamudijate platform Promoty võib abiks olla.

Promoty tiim eesti influencerite platvor

8. Pakkuge tasuta proovimist (kui saab)

 

Kui inimestele on bränd tundmatu, võib see tekitada klientides ettevaatliku hoiakut ning kahtlusi ostu sooritamisel. Põhiliselt on suurimateks hirmudeks oma isikuandmete jagamine tundmatusse kohta ning samuti liigsete kohustuste võtmine, ennem kui teatakse kas teenus/toode neile ka tegelikult meeldib või on kasuks.

 

10-30 päevase tasuta prooviperioodi, tasuta demo või tasuta toote pakkumine on suurepärane strateegia veebimüügi parandamiseks. 62% ettevõtetest saab tasuta prooviperioodidest 10% või rohkem oma kasumit.

 

9. Vältige keerulisi ostuprotsesse kassas

 

Vaatamata online müügi kiirele kasvule on ostukorvide pooleli jätmine ikka veel üks e-poodide suurimaid probleeme. Väga oluline on luua sujuv ja kiire ostude sooritamise protsess, et vältida võimalikke ebamugavusi klientide jaoks.

 

E-kaubanduses müüjad kaotavad ostukorvi hülgamise tõttu igal aastal 18 miljardit dollarit müügitulu. 26% ostjatest lahkub, kui kassasse minek on liiga keeruline.

 

Kuidas vähendada e-kaubanduse ostukorvi hülgamise määra ja suurendada veebimüüki?

 • Tehke ostukorvist makseni teekond võimalikult lihtsaks ja sujuvaks. Veenduge, et klient ei pea läbima liiga palju (keerulisi või tarbetuid) samme, selleks, et kassasse jõuda ning tehke maksma jõudmine võimalikult lihtsaks. Näiteks: Kui mõni inimene ei soovi kontot luua selleks, et osta, siis ära nõua temalt seda, väga suur tõenäosus on, et ta jätab ostu pooleli kui tema jaoks muutub asi tarbetult keerukaks või aega nõudvaks.

 • Pakkuge klientidele reaalajas müügiabi, kasutades selleks reaalajas chati, mis aitab suurendada klientide rahulolu ning kiirendada müügiprotsessi.

 • Pakkuge erinevaid makselahendusi, tagades klientide mugavus ja arvestades erinevate harjumustega.

 

10. Koguge külastajate e-maile

 

Olenemata klientide soost, vanusest või asukohast, on e-mail turundus endiselt veel üks tõhusamaid meetodeid oma klientideni jõudmiseks ja e-poe müügi kasvatamiseks.

 

Loo oma klientidest andmebaas, kellele saata regulaarselt uusi pakkumisi, uute toodete/teenuste infot või muud kasulikku sisu, mis võiks neile huvi pakkuda.

 

E-maile saate koguda mitmel viisil: 

 • paludes liituda uudiskirjaga; 

 • pakkudes e-maili vastu soodustust järgmiselt ostult; 

 • tasuta jagamismängud jms. 

NB! Loomulikult alati veenduge, et klient on nõusoleku andnud teie poolt info saamiseks ja vastaks praegu kehtivatele seadustele.

 

Kindlasti aitab uudiskirjade saatmisel see kui loote selleks kindla süsteemi ja kasutate mõnda teenust, et enda jaoks see lihtsamaks ja samuti ka tulusamaks muuta. Näiteks välismaistest MailChimp, ActiveCampaign või meie Eesti tegijate Smaily.

 

Piisaval arvul kogutud klientide e-mailid aitavad teil suurendada müüke, kordusoste, tutvustada uusi tooteid, pakkuda kingitusi ja üllatus jne.

 

Kokkuvõtteks

 

On palju võimalusi kuidas suurendada oma veebimüüki ja tuntust. Mis sobivad ühele ei pruugi alati sobida teisele. Kuid kõik ülaltoodud strateegiad võivad õigetes oludes märkimisväärselt suurendada veebimüüki ja teie brändi tuntust. Tuleb kombineerid endale sobivad, katsetada, olla järjepidev, samas kohaneda muutuvate oludega ning klientide eelistustega.

 

E-äris on oluline on olla kasulik, järjepidev ja leitav, mitte oodata „üleöö edu“ ning alati arvestada oma klientidega, eriti jälgida oma suhtlust klientidega, on see siis läbi online chati või läbi e-mail kampaaniate või muude kanalite.

 

Olge kursis tänapäevaste online müügi trendidega ning olge veendunud, et teie juures on kliendil hea olla, kogu tema ostu teekonnal.

Kas otsid sobivat live chat'i lahendust?

Just praegu on külastajad Sinu e-poes.

Suhtle nendega mugava chat'i abil ja muuda lojaalseteks klientideks. 

icon-tw.png

2021 ©TranslateWise LLC  |  Laeva 2, Tallinn, ESTONIA |  info@translatewise.com

 

Rohkem uudiseid meie lahenduste kohta: 

 • Facebook
 • LinkedIn
 • Instagram