Logo_purple.png

KASULIK AVASTADA

Suuna kliente online chat'i: nipid ja näited


Siin on mõned lihtsad ideed, kuidas panna külastajad julgemalt teie poole pöörduma läbi veebilehe online chat'i.

Kui kliendid soovivad teie e-poes toote või teenuse kohta lisateavet saada, on reaalajas vestlus üks lihtsamaid viise seda teha. Oleme juba rääkinud sellest, millised on online chati kasutegurid e-poodidele, kuid samuti on oluline suunata oma kliente chati abil teiega rohkem suhtlema. 

Eriti kui on soov teha online chatist oma põhiline klienditoe kanal ning vähendada suhtlust e-maili ja telefoni teel.


 

  1. Lisa üleskutse e-maili allkirja ja uudiskirjadesse

 

E-mail on klientide jaoks olnud seni levinuim kanal teiega ühendust võtmiseks. Iga e-maili lõppu saate lisada väikse teksti või üleskutse teiega suhtlemiseks hoopis läbi kodulehe chati. Mida rohkem inimesi harjub nägema e-maili suhtlustes üleskutset kiiremale suhlusele chati kaudu, seda rohkem harjuvad nad selle mõttega, et teiega on mugavaim ja kiireim viis ühendust võtmiseks hoopis chati kaudu.

 

Kui saadate igakuiselt või nädalaselt oma klientidele e-mailiga uudiskirju, saate selle kaudu näiteks uudisena tuua välja ka seda, et olete nüüd klientide jaoks olemas veelgi paremas ja kiiremas vormis – läbi live chati. 

 

Et parimat kasu saada, on soovitav lisada oma e-mailide ja uudiskirjade jalusesse alati ka väike meeldetuletus chatis suhtlemise osas. 

 

Näide 1: Kiireimad vastused Sinu küsimustele meie e-poes läbi uue live chati (ikoon/link).   

Näide 2: Külasta meie e-poodi ja suhtle meiega läbi live chati (ikoon/link).

2. Tee blogi postitus oma uuest chatist 

 

Looge teie uuest live chat teenusest ka eraldi uudis/blogi postitus oma veebilehele.

Lisaks sellele, et selgitada, miks olete kasutusele võtnud live chati, rääkige ka selle eelistest kliendile ja mida see neile pakub. Tehke oma klientidele üleskutse chati proovida ning küsige ka nendelt tagasisidet. 

 

Pärast uue artikli avaldamist, jagage seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedia kanalites ning uudiskirjas. 

 

3. Jaga infot oma sotsiaalmeedia kanalites

 

Ilmselt kui kasutate sotsiaalmeedia kanaleid, et levitada sõnumeid oma toodetest, teenustest, uutest pakkumistest ja põnevatest uudistest, siis on sinna infovoogu mõistlik lisada ka viiteid teiega live chati abil suhtlemiseks.

 

Jagage pisteliselt postitusi oma live chati tööaegade kohta, andke märku, et olete olemas nendele kohe praegu jne. 

Mugav on kliendile suhelda ka FB Messengeri kaudu, kuid kui ta juba on sinu veebilehel, siis ei ole alati mugav teie Facebook lehele tagasi minna või nende vahel pendeldada. 

 

Tehke iga mõne aja tagant oma sotsiaalmeedia lehtedel kerged meeldetuletused teie live chati võimalustest, see aitab hoida chati teenuse olemasolu teie klientide jaoks värskemalt meeles. Samuti annab see selget signaali, et teie jaoks on kliendid ja nendega suhtlemine oluline.

 

4. Ole chatis kättesaadav

Kui juba otsustad oma veebilehel live chati teenust kasutada, siis olge valmis ka klientidele sealt kaudu vastama ☺. Määrake kindlaks ja kuvage chatis selgelt oma teenindusajad, et kliendid teavad, millal nad teiega chatis suhelda saavad.

 

Erinevalt e-mailist, võimaldab chati suhtlus kliendile teie poolt kiiremaid vastuseid oma küsimustele, mis omakorda muudab kliendi jaoks ostuotsuste tegemise ka kiiremaks. 

Kui juhtumisi klienditeenindaja ei ole parajasti arvuti taga, kuid klient soovib suhelda, saate seda mugavalt teha ka mobiilis. Nii saate oma klientide jaoks olla koguaeg või määratud aegadel olemas.

 

Üks hea võrdlus ilmestab hästi live chati klienditeenindust: 
 

Kujuta ette, et olete füüsilises poes ja pöördud esimese vaba klienditeenindaja poole, et leida kiirelt lahendus või saada vastus. Täpselt samuti toimib ka live chat teie veebilehel. Et e-poes olevaid kliente abistada, nõustada, anda soovitusi ning ostuni viia. Ilmselt on nii mõnigi tundnud, et kui füüsilises poes olles ei ole teenindajal teiega aega tegeleda. Üsna sarnane on see ka e-poes ostlemise ja klienditeenindusega.

5. Tee chati kasutamine kliendile võimalikult mugavaks

 

Väga oluline on chati kasutusmugavus kliendi jaoks. Parim on see ilma igasuguste liigsete sammudeta, et vestlust alustada. Näiteks, tihtilugu lisatakse chatile erinevaid vorme, mida klient ennem täitma peab kui üldse oma küsimust saab asuda esitama. See pole aga kiire live chati mõte. Mõte on kliendile pakkuda vahetut, kiiret, personaalset suhtlust, otse ja päris inimesega. 

 

Mida vähem vormivälju, seda rohkem külastajad soovivad teiega vestelda. Sest puudub tülikas samm, ennem kui teieni jõuab.

 

Vormivälju saate kasutada näiteks siis kui tõesti olete ise võrgust väljas või on see väljaspool teie tööaega. 

 

Kui te olete olemas ja teil on kuvatud ka tööaja kellaajad, siis panustage sellesse, et teiega suhtluse alustamine oleks võimalikult kiire ja mugav. 

 

6. Maini live chati võimalusi oma telefoni ootejärjekorra teadetes

Kui teil on klientide teenindamiseks loodud ka telefoni süsteem, siis on väga hea võimalus ootejärjekorra teadetesse lisada ka chatis suhtlemise võimalus, juhul kui klient ei soovi ootel olla.

 

Kõne ootejärjekorras olevad kliendid on üsna vastuvõtlikud teie edastatud infole ja alternatiivsetele pakkumistele, mil viisil veel teiega ühendust saada. Ilmselt on klient ka õnnelikum kui pakute talle kiiremat lahendust oma küsimustele vastuse saamiseks. 

 

Näiteks: Täname kõne eest! Meie liinid on hetkel kõik hõivatud, vastame teile esimesel võimalusel. Oma küsimusele vastuse saamiseks proovige ka live chati vestlust meie kodulehel.


 

Kokkuvõttes

 

On palju erinevaid võimalusi, kuidas tõsta klientide teadlikkust teie veebilehel olevast live chati teenusest. Kombineerige julgelt erinevaid võimalusi, mis sobivad teile kõige paremini ning olge nendes ka järjepidevad.

 

Kui teie eesmärgiks on oma külastajaid harjutada teiega live chat abil suhtlema, siis saate ise palju selleks ära teha. Kasutage ülalolevaid nippe ja nõuandeid ning testige, mis teile paremini töötab. Vahel võib tunduda iseenesest mõistetav, et kliendid tajuvad koheselt, et teiega saab ka live chatis suhelda. Kuid kliendijaoks ei pruugi see kohe nii selge olla. Selleks ongi hea kui olete ise chati kasutamise propageerimisel aktiivsed, nutikad ja järjepidevad.

 

______________

 

Kui teil veel ei ole oma kodulehel live chati või soovite proovida turu värskeimat chati teenust, siis kutsume teid proovima TranslateWise uut mitmekeelset chati. Saate uue chati 30 päeva tasuta kasutada ning rahulikult proovida, kas soovite ka edaspidi sellega kasutamisega jätkata.

Rohkem infot ja registreerimine siin: www.translatewise.com/chat 

Kas otsid sobivat live chat'i lahendust?

Just praegu on külastajad Sinu e-poes.

Suhtle nendega mugava chat'i abil ja muuda lojaalseteks klientideks. 

icon-tw.png

2021 ©TranslateWise LLC  |  Laeva 2, Tallinn, ESTONIA |  info@translatewise.com

 

Rohkem uudiseid meie lahenduste kohta: 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram