Logo_purple.png

KASULIK AVASTADA

Kuidas suunata veebilehe külastajad online chat’i - ideed ja näited 

Kõige tõhusamad ja lihtsamad ideed, kuidas panna külastajad julgemalt teie poole pöörduma läbi veebilehe online chat'i.

Kui kliendid soovivad teie e-poes toote või teenuse kohta lisateavet saada, on reaalajas vestlus üks tõhusamaid viise seda teha. Oleme juba rääkinud sellest, millised on online chati kasutegurid e-poodidele, kuid samuti on oluline suunata oma kliente chati abil teiega rohkem suhtlema. 

Eriti kui on soov teha online chatist oma põhiline klienditoe kanal ning vähendada suhtlust e-maili ja telefoni teel.


 

  1. Lisa üleskutse e-maili jalusesse ja uudiskirja

 

E-mail on klientide jaoks olnud seni levinuim kanal klienditoega kontakteerumiseks.

Iga e-maili lõppu saate lisada väikese teavituse või üleskutse, kus viitate, et teiega saab mugavalt ja kiirelt suhelda ka läbi kodulehe chati. Mida rohkem kliendid näevad üleskutset chati kasutada, seda rohkem teadlikumad nad ka on uuest chatis suhtlemise võimalusest.


Kui saadate igakuiselt või nädalaselt oma klientidele e-mailiga uudiskirju, saate selle kaudu näiteks uudisena tuua välja ka seda, et olete nüüd klientide jaoks olemas veelgi mugavamas ja kiiremas vormis – läbi online chati.

Et parimat kasu saada, on soovitav lisada oma e-mailide ja uudiskirjade jalusesse alati ka väike meeldetuletus chatis suhtlemise osas. 

 

Näide 1: Kiireimad vastused Sinu küsimustele meie e-poes läbi uue online chati.   

Näide 2: Külasta meie e-poodi ja suhtle meiega läbi online chati.

2. Tee blogi postitus oma uuest chatist 

 

Loo uuest live chat teenusest ka eraldi uudis/blogi postitus oma veebilehele.

Lisaks sellele, et selgitada, miks olete kasutusele võtnud chati, räägi ka selle eelistest kliendile ja mida see neile pakub. Tee oma klientidele üleskutse chati proovida ning küsi ka nendelt tagasisidet. 

 

Pärast uue artikli avaldamist, jaga seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedia kanalites ning uudiskirjas. 

 

3. Jaga infot oma sotsiaalmeedia kanalites

 

Ilmselt kui kasutad sotsiaalmeedia kanaleid, et levitada sõnumeid oma toodetest, teenustest, uutest pakkumistest ja põnevatest uudistest, siis on sinna infovoogu hea mõte lisada ka viiteid teiega live chati abil suhtlemiseks.

 

Jaga pisteliselt postitusi oma chati tööaegade kohta, anna märku, et oled olemas nendele kohe praegu jne. 

Ühtlasi on see hea põhjus kutsuda inimesed sinu veebilehele.

 

Et hoida chati teenus klientidel värskelt meeles, tee iga mõne aja tagant oma sotsiaalmeedia lehtedel positiivsed meeldetuletused teie online chati võimalustest. Samuti annab see selget signaali, et teie jaoks on kliendid ja nendega suhtlemine oluline.

 

4. Ole chatis kättesaadav

Kui juba otsustad chati lahendust kasutada, siis ole valmis ka klientidele sealt kaudu vastama ☺. Määra kindlaks ja kuva chatis selgelt oma teenindusajad, et kliendid teaksid, millal nad teiega chatis suhelda saavad.

 

Erinevalt e-mailist, võimaldab chat kliendi jaoks kiiremat suhtlust ja lahendust oma muredele. Lisaks on see tihtilugu määravaks teguriks ostuotsuste tegemisel ja lojaalsuse säilitamisel.

Kui juhtumisi klienditeenindaja ei ole parajasti arvuti taga, kuid klient soovib suhelda, saab mugavalt vastata ka mobiilis. Nii saab klient aru, et tema küsimusega keegi tegeleb ja millal on vastust oodata. 

 

Üks hea võrdlus ilmestab hästi chati klienditeenindust: 
 

Kujuta ette, et oled füüsilises poes ja pöördud esimese vaba klienditeenindaja poole, et leida kiirelt lahendus või saada vastus. Täpselt samuti toimib ka online chat teie veebilehel. Et e-poes olevaid kliente abistada, nõustada, anda soovitusi ning ostuni viia. Ilmselt on nii mõnigi tundnud, et kui füüsilises poes olles ei ole teenindajal teiega aega tegeleda ja te ei tunne end seal teretulnuna, siis pigem jalutate mujale. Üsna sarnane on see ka e-poes ostlemise ja klienditeenindusega.

5. Tee chati kasutamine kliendile võimalikult mugavaks

 

Väga oluline on chati kasutusmugavus kliendi jaoks. Parim on see ilma igasuguste liigsete sammudeta, et vestlust alustada. Näiteks, tihtilugu lisatakse chatile erinevaid vorme, mida klient ennem täitma peab kui üldse oma küsimust saab asuda esitama. See pole aga kiire online chati mõte. Oluline on kliendile pakkuda vahetut, kiiret, personaalset suhtlust, otse ja päris inimesega. 

 

Mida vähem vormi välju, seda rohkem külastajad soovivad teiega vestelda. Sest puudub tülikas samm, ennem kui teieni jõuab.

 

Vormi välju saate kasutada näiteks siis kui tõesti olete ise võrgust väljas või on see väljaspool teie tööaega

 

Kui chatis kuvad ka tööaja kellaajad, siis panusta sellesse, et teiega suhtluse alustamine oleks võimalikult kiire ja mugav. 

 

6. Maini chati võimalusi oma telefoni ootejärjekorra teadetes

Kui on klientide teenindamiseks loodud ka telefoni süsteem, siis on väga hea võimalus ootejärjekorra teadetesse lisada ka chatis suhtlemise võimalus, juhul kui klient ei soovi ootel olla.

 

Kõne ootejärjekorras olevad kliendid on üsna vastuvõtlikud teie edastatud infole ja alternatiivsetele pakkumistele, mil viisil veel teiega ühendust saada. Ilmselt on klient ka õnnelikum kui pakute talle kiiremat lahendust oma küsimustele vastuse saamiseks. 

 

Näiteks: Täname kõne eest! Meie liinid on hetkel kõik hõivatud, vastame teile esimesel võimalusel. Oma küsimusele vastuse saamiseks proovige ka chati vestlust meie kodulehel.


 

Kokkuvõtteks

 

On palju erinevaid võimalusi, kuidas tõsta klientide teadlikkust teie veebilehel olevast online chati teenusest. Kasutage julgelt erinevaid võimalusi, leidke sobivad lahendused ning olge nendes ka järjepidev.

Kui eesmärgiks on oma külastajaid harjutada teiega online chat abil suhtlema, siis saate ise selleks palju ära teha. Vahel võib tunduda iseenesest mõistetav, et kliendid tajuvad koheselt, et teiega saab ka online chatis suhelda. Kuid kliendijaoks ei pruugi see kohe nii selge olla. Selleks on hea kui oled chati kasutamise võimaluste tutvustamisel aktiivne, nutikas ja järjepidev.

 

______________

 

Kui teil veel ei ole oma kodulehel live chati või soovite proovida turu värskeimat chati teenust, siis kutsume teid proovima TranslateWise uut mitmekeelset chati. Saate uue chati 30 päeva tasuta kasutada ning rahulikult proovida, kas soovite ka edaspidi sellega kasutamisega jätkata.

Rohkem infot ja registreerimine siin: www.translatewise.com/chat 

Kas otsid sobivat live chat'i lahendust?

Just praegu on külastajad Sinu e-poes.

Suhtle nendega mugava chat'i abil ja muuda lojaalseteks klientideks. 

icon-tw.png

2021 ©TranslateWise LLC  |  Laeva 2, Tallinn, ESTONIA |  info@translatewise.com

 

Rohkem uudiseid meie lahenduste kohta: 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram